środa, 25 grudnia 2013

87. MOJE ŚWIĘTA.

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoim stadem. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania».

Dla mnie te święta w tym roku są inne niż kilka poprzednich. Lepsze. Pogodziłam się z rzeczami, z którymi nie mogłam przez ostatnie lata. Jest bardziej duchowo, cicho i spokojnie w środku. W całym tym pędzie jest ten czas, kiedy mogę, a przede wszystkim CHCĘ spokojnie siąść i pomyśleć. Żałuję tylko, że nie było mi dane uczestniczyć w rekolekcjach. Po raz trzeci w życiu byłam na Pasterce i mam zamiar chodzić co roku..

1 komentarz:

  1. Święta to czas spokoju, ciszy, opanowania... To czas, kiedy powinniśmy przemyśleć nasze dotychczasowe życie i odpuścić niektóre z problemów.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń